Witaj przyjacielu 🙂  Nazywam się Paweł Dempc i prowadzę (od początku roku 2016) projekt
mindbodyspirit.pl zrzeszający praktyków holistycznego rozwoju opartego o integrację i wzajemne przenikanie się ciała, umysłu i ducha.

Moje życie to ciągły proces, jednak obecne doświadczenia i świadomość tego co jest możliwe dla ciała, duszy i umysłu skłoniło mnie żeby przekazywać tę wiedzę dalej. Nie uważam się za specjalistę od żadnej z tych dziedzin dlatego moją intencją jest przekazywanie jej od ekspertów, którzy stanęli na mojej ścieżce. 

Forma w jakiej przekazuję tą wiedzę to przede wszystkim webinary (szkolenia online), na których każdy może wysłuchać na żywo i zadać pytanie prowadzącemu, a dodatkowo do wiedzy tej można wracać za pomocą udostępnionych nagrań Video.

Drugim filarem projektu jest Podcast „Rozmowy o Zdrowiu” , czyli nagrane audycje audio do których zapraszam moich gości. Są to często te same osoby, które występują później podczas webinarów na żywo.

Sporadycznie zamieszczam też wpisy na blogu i zaczynam tworzyć kanał na YouTube z fragmentami webinarów oraz dedykowanymi materiałami.

Przed zaproszeniem gościa na podcast lub webinar często doświadczam i weryfikuję na sobie jego praktykę/wiedzę w stopniu takim na ile pozwala mi na to czas. Dodatkowym weryfikatorem są opinie niezależnych osób, które miały do czynienia z danym prelegentem/ekspertem.

Aby ograniczyć płatne treści na stronie powstał projekt croudfundingowy – Patronite Dzięki temu finansowanie projektu odbywa się w sposób transparentny . Co więcej pozwoli mi to na rozwój projektu i dotarcie do jeszcze ciekawszych prelegentów i rozpropagowanie tej wartościowej wiedzy szerzej i w lepszej jakościowo formie.

Nie promuję tutaj swojej osoby tylko ideę holistycznego podejścia i jednoczenia ludzi. Docieram do wspaniałych osób, które często nie potrafią  dotrzeć ze swoją ideą do szerszego grona. Często latami pracują nad bardzo wartościowymi tematami, o których  słyszy tylko ograniczone grono ludzi.

Są to techniki i podejścia zazwyczaj „niepopularne” w mediach mainstreamowych oraz środowiskach medycznych, farmaceutycznych i uniwersyteckich. Brak im wsparcia finansowego i sponsorów; co więcej są często szykanowani i wyśmiewani za swoje poglądy mimo iż stoją za nimi świadectwa uzdrowionych ludzi zarówno w płaszczyźnie chorób natury fizycznej jak i umosłowo-emocjonalnej i duchowej.

Dzięki wsparciu dla projektu przyczynisz się do popularyzacji idei zmieniających świat oraz nowego spojrzenia na zdrowie i człowieka.

Człowieka, który jest zdrowy z natury, a jego leczenie nie polega na maskowaniu objawów i bólu lecz dotarciu do głębszych warstw jego wnętrza i zajęciu się przyczyną leżącą bardzo często w czymś więcej niż w reakcjach biochemicznych organizmu …


Kilka słów o mnie …

Do roku 2011 żyłem w matriksie tworzonym przez nasze otoczenie, edukację, „normy społeczne” . Szkoła, studia, praca w korporacji i co więcej na delegacji. Po pracy: TV, junk food, alkohol, imprezy, lub bezczynność … Proces zmiany zacząl się, po jednym z traumatycznych wydarzeń… Zacząłem wtedy od rezygnacji z alkoholu i rozpoczęciu porannego wstawania, budowania mininawyków porannych i skupieniu się na rozwoju zdrowego ciała i motywacji. Proces z każdym miesięcem przebiegał z większą siłą i przez kolejne lata doświadczyłem wrażeń i obserwacji więcej niż przez ostatnie 33 lata…

Doświadczyłem między innymi:

– ponad 3  lat regularnych treningów Spinning budując swoją wytrzymałość, kondycję i świadomość ciała

– radykalnej zmiany diety od fastfood – do świadomego wegetarianizmu

– regularnej praktyki tańca spontanicznego

– regularnej praktyki medytacji OM oraz mantr

– tańca afrykańskiego

– gry na Djembe

– rytuału przejścia przez ogień

– kilku detoksów warzywno-owocowych i postu w tym rezygnacja z używek

– ceremonii Kambo

– rytuałów szamańskich

– różnych ścieżek medytacji

– dwa lata intensywnie współprowadziłem projekt internetowy prowebinar.pl zrzeszający ekspertów inwestycyjnych, projekt ten cały czas współtworzę jednak z mniejszą częstotliwością ze względu na ograniczony czas w ciągu doby 🙂

– poznałem różne metody inwestycji w oparciu o lewarowane rynki inwestycyjne, surowce, giełdę akcji, bitcoin

– przede wszystkim zacząłem doświadczać życia nie w sensie rozrywki lecz w postaci codziennej uważności i wdzięczności za wszystko to co dobre i złe mi się przytrafia

Obecnie coraz bardziej zbliżam się do 40-ki i czuję, że dopiero teraz zacząłem naprawdę odkrywać swoje życie.

Wcale nie stałem się przez to osobą idealną, nie jestem też „ortodoksem” żywieniowym. Zwracam uwagę na to co jem, ale w moim menu znajdziesz także kawę, przetworzone jedzenie, chemię, słodycze i o zgrozo okazjonalnie nawet alkohol – oczywiście jest to 5-10% tego co jadłem jeszcze kilka lat temu …

Moją główną praktyką duchową jest samo życie i jego obserwacja, wgląd w siebie dostarcza mi wielu  aspektów do rozwoju. Swojego wewnętrznego ja (duszę, boga, enegię serca) wzmacniam dodatkowo poprzez praktyki takie jak: mantry i praca z dźwiękiem, joga klasyczna (praktyki jamy, nijamy, asan, pranajamy i medytacji) oraz praca z ciałem (ruch intuicyjny spontaniczny + asany). Od niedawna praktykuję jogę kundalini powoli rezygnując z jogi Iyengara.

Żyję wśród dwójki wspaniałych dzieci. Dziękuję im ze to że są i mogę doświadczać w nich swojego obrazu. Uczą mnie życia – jego zmienności, ograniczeń i nieprzewidywalności. To największy poligon doświadczalny i miejsce do pracy dla mnie… <3

Uważnie obserwuję swój umysł i jego kreacje nie pozwalając mu przejąć kontroli nad moimi działaniami. Ja jestem częścią was a wy częścią mnie i centrum jest pomiędzy a jednocześnie w każdym z nas.

6 / 6 Load More