Janusz Arrasz

promotor zdrowia

Wykładowca, animator imprez pro ekologicznych, prozdrowotnych Specjalista od żywności ekologicznej i wegetariańskiej, popularyzator tematyki profilaktyki zdrowotnej, organizator imprez promujących zdrowy styl życia, autor licznych programów radiowych o tematyce bio i wege żywności, Prezes Stowarzyszenia Wege-Aktywni. Jest człowiekiem bardzo wiarygodnym, dzięki świadectwu jakie prezentuje swoją osobą oraz relacjom osób, którym pomógł zmienić swój styl życia i wyjść z wielu chorób. Pasja i przekonanie do efektów zmian w odżywianiu, aktywności fizycznej i mentalności jest widoczna w jego zaangażowaniu w szereg imprez charytatywnych i udział w wielu konferencjach i warsztatach.

Nie boi się przemawiać i zmieniać poglądy zarówno u seniorów jak i u dzieci. Ze swoim podejściem do życia trafia do każdego.

Piotr Bielski

jogin śmiechu

Pionier jogi śmiechu w Polsce, współzałożyciel Fundacji Jogini Śmiechu, stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Dlatego poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 200 instruktorów tej metody, a także gości z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach.

Zorganizował już 2 wyprawy do Indii, ojczyzny tej metody, gdzie uczył się jej bezpośrednio od jej założyciela – doktora Madana Katarii otrzymując tytuł certyfikowanego trenera Dr Kataria School of Laughter Yoga.

Z wykształcenia socjolog, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik „Joga Magazynu” i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. Już niedługo ukaże się książka Piotra „Joga Śmiechu. Droga do radości”

Monika Ptak

praktyk ajurwedyjski

Praktyk Ajurwedyjski z wieloletnim doświadczeniem, autorka książki „Ajurweda-Medycyna Indyjska” oraz pracy akademickiej na temat „Pańczakarmy” czyli Ajurwedyjskiemu systemowi oczyszczania ciała i umysłu.

 

Paweł Gutral

nauczyciel medytacji

Nauczyciel jogi i medytacji z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem. Swoją wiedzę i doświadczenie czerpał od najlepszych - między innymi wielokrotne wizyty w Japonii zaowocowały zakończeniem wytrzymałościowego treningu medytacyjnego „NANAMARU”, zwieńczeniem którego było zdobycie góry Fuji. Konsekwencją wieloletniej praktyki jogi było ukończenie międzynarodowego certyfikowanego kursu nauczycielskiego Kundalini Jogi wg systemu Yogi Bhajana oraz studiów podyplomowych „Relaksacja i Joga” na AWF w Warszawie.

Głównymi projektami Pawła jest "Akademia redukcji stresu" oraz fundacja "Lepiej żyć lepiej". W roku 2015 jako pierwszy na pomorzu otworzył studio relaksacyjne z dostępem do kabiny izolacji sensorycznej "Endorfia Floating".

Na codzień Paweł regularnie prowadzi zajęcia jogi, medytacji, uważności oraz organizuje wyjazdy medytacyjne.

Anna Haracz

nauczycielka jogi

Jogą zajęła się w 2002 r., gdzie od pierwszej lekcji wiedziała, iż to jest to co dopełnia jej pracę artystyczną i wspiera rozwój duchowy. W 2007 roku ukończyła 3-letni kurs nauczycielski (zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara, a poprowadzony przez Jurka Jaguckiego) otrzymując certyfikat Introductory II, uprawniający do nauczania jogi wg metody Iyengara na całym świecie Iyengar teachers list/ Poland. Przez 5 lat praktykowała medytację Vipassana, a obecnie Sufizm Uniwersalny stał się jej ścieżką rozwoju duchowego.

W 2010 roku zaczęła praktykować Vinyasa Krama Jogę , dzięki której może zgłębiać tajniki zdrowego oddechu. Jej nauczycielem prowadzącym jest Maciej Wielobób u którego kontynuuje kurs nauczycielski w nurcie Vinyasa Krama Joga.

Tancerka, choreograf i nauczyciel tańca współczesnego. Piętnaście lat temu założyła Teatr Tańca i Muzyki Kino Variatino by realizować swoje pasje artystyczne.

Obecnie łączy trudną sztukę taneczną z pasjonującą sztuką jogi co stanowi duże wyzwanie i radość jednocześnie.

https://www.mindbodyspirit.pl/anna_haracz

Piotr Kmieć

specjalista TB

Piotr Kmieć - od ok 10 lat zajmuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym i duchowym. Pracuję nad sobą od kiedy pamiętam i ciężko mi jednoznacznie określić moment, w którym dokładnie się to wszystko zaczęło. Kilka lat zgłębiania wiedzy duchowej i medytacji zaczęło otwierać mi oczy na „to, czego nie widać” i tak jest w sumie do dziś. Jednak brakowało mi w tym wszystkim jakiegoś łącznika, bo przecież fizyczność i duchowość nie mogą być czymś oddzielnym, to byłoby bez sensu. Intuicyjnie czułem, że one muszą być ze sobą powiązane. W ten sposób łącznikiem stała się Totalna Biologia.

To nie tylko czysta wiedza, ale sieć mostów, która łączy wszystko to, co do tej pory poznałem. Wiedzę i umiejętności trzeba jednak rozwijać i szlifować, a najlepszym sposobem na to jest praktyka – praca z ludźmi. Pomoc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują przynosi mi dużo radości, pasji, pcha mnie do dalszego rozwoju i przede wszystkim daje więcej zrozumienia dla świata, w którym żyjemy. Idąc za zasadą „jeśli jesteś w czymś dobry i to kochasz, to rób to za pieniądze” zacząłem prowadzić konsultacje indywidualne i bardzo dobrze się w tym odnajduję.

Skąd czerpałem wiedzę? Wiedzę z zakresu Totalnej Biologii zdobywałem u Gilberta Renaud (twórca metody Recall Healing) i Gerarda Athiasa (Biopsychoanaliza) oraz na rocznym kursie u Romualda Kosznika (wszystkie dyplomy można zobaczyć na mojej stronie http://totalnabiologia.com.pl/ ). Żeby być na bieżąco, chętnie odwiedzam warsztaty wydawnictwa Virgo, gdzie dalej poszerzam swoją wiedzę. Dokładnie wertowałem wiele książek, które nieraz rozbudziły we mnie pasję na nowo. Metodę praktykuję od początku 2013r. i wciąż dużo się uczę, do czego i Was szczerze zachęcam !

Bożena Kropka

dietoterapeutka

Autorytet w dziedzinie dietetyki i zwalczania alergii za pomocą diety. opracowała autorski program „6 kroków wyjścia z alergii” który od kilkunastu lat pomaga ludziom wyjść często z pozoru nieuleczalnych dolegliwości. Program opiera się na restrykcyjnej diecie utrzymywanej przez kilka miesięcy.

"Żywienie jest kluczowym elementem życia ludzkiego i to ono odpowiada za naszą odporność, wytrzymałość, zdrowie, dobre emocje, wiarę w jutro, uśmiech i brak bólu, to żywienie tworzy kręgosłup zdrowego życia.” Bożena Kropka

Jestem autorką książek , które wielu ludziom pomogły nie tylko zmienić sposób odżywiania, pomogły także w osiągnięciu zdrowia zarówno ciała jak i ducha.

Doskonale wiem, że ciało i umysł idą ze sobą w parze i tylko odpowiednie, pełne wiary nastawienie może pomóc w procesie leczenia i przechodzenie przez dietę np. eliminacyjną, czy też rotacyjną, co jest bardzo trudnym wyzwaniem i tylko przy odpowiednim nastawieniu i pełnym zaufaniu, sukces powrotu do zdrowia jest możliwy.

Zdrowie dla całej rodziny To bazowanie przede wszystkim na odpowiednio opracowanej diecie, która naprawdę potrafi zdziałać cuda… I tak zaczęłam szukać dróg do zdrowia i … sama wyznaczać nowe szlaki, a wszystko zaczęło się od chwili, gdy powiedziałam STOP ANTYBIOTYKOM!

Moja złota zasada w trosce o zdrowie to odnalezienie przyczyny dolegliwości, a dopiero potem łagodzenie objawów. Walka o zdrowie i życie, to znalezienie przyczyny choroby, a przyczyna często tkwi w nieodpowiednim odżywianiu… A w tym przekonaniu utwierdziły mnie badania, które wykazały, że choruję na celiakię czyli wrodzony niedobór enzymów trawiących gluten.

Jak i komu pomagam? - Dzieci z ADHD, padaczką, autyzmem, zaburzeniami układu nerwowego - Dzieci i dorośli z chorobami takimi, jak: astma, atopowe zapalnie skóry, z autoagresją jak Hashimoto, łuszczyca, pyłkowica - Kobiety w ciąży i kobiety alergiczne w czasie ciąży - Osoby starające się o dziecko -Lekarzom, by docenili dietoterapię

Dominika Radwańska

terapeutka holistyczna

Autorka programu rozwojowo-terapeutycznego Świadomość poprzez jedzenie, magister socjologii, diet coach, praktyk psychologii zorientowanej na proces, terapeutka holistyczna, facylitator programów rozwojowo-terapeutycznych w asyście koni, twórczyni inspirujących treści związanych z rozwojem świadomości i odżywianiem, numerologiczna trzydziestka trójka.

Nie jest związana ściśle z żadną szkołą psychoterapeutyczną, nie pracuje w ramach żadnego znanego paradygmatu. Zamiast tego podąża za intuicją i tym, co pojawia się w stanie czystej uważności. Sama o sobie mówi, że jest procesem, nieustannie w podróży w głąb siebie.

W swojej praktyce rozwojowo-terapeutycznej korzysta z różnych metod, technik i koncepcji, m.in. nauk dr Davida R. Hawkinsa, koncepcji C.G. Junga, diet coachingu, dialogu z głosami Hala i Sindry Stone, Recall Healing i Totalnej Biologii, psychosomatyki, teorii systemowych i genogramu, technik świadomego oddychania Collina Sisson, technik stosowanych w psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella (praca ze snami, praca z symptomami), nauk i technik Aleksandra Lowena, praktyki i filozofii buddyzmu, pracy z ciałem Moshe Feldenkraisa, Kursu Cudów, pracy z Radykalnym Wybaczaniem i innych.

W jej życiu szczególne miejsce zajmują zwierzęta. Od niedawna mieszka w Natural Road Ranch pod Warszawą z dwoma końmi i kotem, bez radia, bez telewizora, bez supermarketów. W wolnych chwilach rozmawia ze zwierzętami.

Agnieszka Głuszczyńska

coach holistyczny

 Psycholog, trener rozwoju osobistego, coach ICF, instruktor improwizacji tańca, terapeuta tańcem, arteterapeuta. W swojej pracy wykorzystuję techniki psychologiczne i coachingowe oraz metody pracy z ciałem, improwizację taneczną, elementy różnych technik tańca i ruchu, trening odczuwania i relaksacji, medytację.

Kamil Andrzej Mróz

Coach & trener rozwoju osobistego, spontaniczny tancerz.

Kamil znany jest ze swoich niekonwencjonalnych metod, ludzie przychodzą do niego po głębokie procesy, po zmianę. W swojej pracy wykorzystuje połączenie między ciałem a umysłem, często powtarza, że każdy ruch ukrywa głębokie znaczenie, a eksploracja i praca z ciałem prowadzą do prawdziwego zrozumienia siebie.
Uważa, że każdy problem zawiera w sobie rozwiązanie, a kłopoty i trudności są ważnymi wskazówkami w procesie rozwojowym jednostki.

Adam Zabłocki

psychoterapeuta, artysta

Urodzony w 1957 w Gdyni. Od dziecka czujący, brak czystości, prawdy, uczciwości w otaczającym świecie. Wzrastająca świadomość zagubienia człowieka. Próby szukania odpowiedzi w nauce, w chrześcijaństwie i w filozofii. Lata 70-te - spotkanie z dr. Kazimierzem Dąbrowskim w Warszawie i pierwsza konfrontacja z wielopoziomowością i wertykalnością życia w wydaniu naukowym. Poszukiwania w filozofiach wschodu, w muzyce, w performance, medytacji - czas również wielkiej depresji, alkoholu i narkotyków. Przeprowadzka z Gdańska do Warszawy - czas odkrywania psychologicznych zagadnień, samo-obserwacji, psychicznych eksperymentów i pogłębionej świadomości misterium życia. Czas politycznej aktywności i ukrycia na Mazurach pod Olsztynem. Oderwanie się od polityki i zwrot do sztuki życia. 1985 - Emigracja do Niemiec, działalność pedagogiczna, muzyczna, wypadki, choroby- konfrontacja i przyjaźń ze śmiercią, pogłębione studia szkół hermeneutycznych, psychologii, psychoterapii (Systemowa terapia ciała, Bioenergetyka, Biodynamika, Integralna psychoterapia klasyczna) i medycyny alternatywnej, teorii holograficznej i odnowy dialogu (D. Bohm). Podróże badawcze i inicjacyjne m.in. na Sri Lankę i do Nepalu. Od ponad 10 lat praca w „Laboratorium do spraw istotnych - Hermeneutyczna Studnia” do spotkań indywidualnych i grupowych;   Badania zagadnień post-konwencjonalnej komunikacji, fenomenologii wertykalnej dynamiki rozwoju, psychologicznej alchemii, samoregulacji indywidualnej i systemowej (autopoiesis), obszarów podświadomości grupowej (obszaru archetypów) i ich rozjaśnianie;

Wioletta Wasiura

trener i coach holistyczny

Realizuje się jako Trener i Coach. Specjalizuje się w psychologii sukcesu, pozytywnym myśleniu  a także procesach związanych ze świadomym wyrażaniem siebie, bez lęku i z otwartą postawą do świata. Pomaga ludziom pokochać siebie i wieść satysfakcjonujące życie w każdej sferze. Wspiera organizacje w podnoszeniu skuteczność i osiąganiu przewagi konkurencyjnej, kierując uwagę i rozwijając indywidualność i wyjątkowość pracowników. Studia na kierunkach: Doradztwo Zawodowe, Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Psychologia i Coaching stanowią uzupełnienie do bogatego doświadczenia zawodowego i życiowego.W swojej pracy łączy zachodnie techniki pracy z umysłem ze wschodnimi technikami medytacji, pracy z ciałem,  pracy z głębią naszej natury odwołującą się do emocji, uczuć i do świadomości. Jest marzycielką i idealistką rozwijającą wiele ról społecznych i wciąż poszerzającą granice swojej osobowości. Filozofię swojego życia opisuje w tym zdaniu „Rozpoznając KIM JESTEŚMY w swojej naturze, akceptując KIM SIĘ STALIŚMY w swojej istocie, możemy dokonać AKTUALIZACJI wartości, przekonań, postaw i zachowań, by w pełni cieszyć się życiem jakie sobie wymarzyliśmy!”.

Zofia Nieścior

praktyk i trener Dwupunktu

Mentor rozwoju osobistego Certyfikowana uczennica Dr Franka Kinslowa Certyfikowany Coach ICC Dyplomowany terapeuta manualny – Chiropraktyk Wieloletni Manager HR w korporacjach Wiceprezes firmy doradczo-szkoleniowej „Wehter Personnel Consulting Sp. z o.o.” czterokrotnie nominowanej do Godła Liderów Firm Szkoleniowych, głównie za oryginalne programy rozwojowe. Absolwentka IV stopni Programu Metody Dwupunktowej w Instytucie SKiSK Praktyk Rysunku Automatycznego Propagatorka Technik Kwantowych.

Basia Pączkowska

muzykoterapeuta

Barbara Pączkowska - Propagatorka metody masażu dźwiękiem w trójmieście. Członek zarządu Fundacji Ogród Kreacji, zajmującej się holizmem, ekologią i uzdrawianiem relacji z samym sobą i innymi, poprzez poszerzanie świadomości. Intensywną pracę ze snami kontynuuję od sześciu lat. Na co dzień zajmuję się terapią dźwiękiem, pracuję z dorosłymi, dziećmi, osobami o specjalnych potrzebach. Do swojej pracy używam prostych instrumentów: mis dźwiękowych, gongów i bębnów. Kocham las, wodę, ogień i wspólne śpiewanie.
Bio Tomka: Tomasz Gruba Organizator licznych wydarzeń, wykładów i szkoleń mających na celu podnosić jakość ludzkiego życia. Wiceprezes Fundacji Ogród Kreacji. Podczas swojej działalności współorganizowałem min. Festiwale Filmów Kontrowersyjnych ( ffk.org.pl ), Konwenty Wiedzy Alternatywnej ( konwent.fraktalna.pl ), konferencję enteogeniczną, warsztaty świadomego śnienia, warsztaty pracy z relacjami międzyludzkimi, cykle spotkań Nasiona Wiedzy. Kieruje się dewizą, że wiedza to największy skarb jakim możemy się dzielić. Już od młodzieńczych lat bardzo interesowała mnie natura egzystencji. Dość wcześnie zainteresowałem się takimi naukami jak fizyka kwantowa, astronomia i filozofia. Obecnie interesują mnie także zagadnienia związane z poznawaniem ludzkiego potencjału i odkrywaniem tajemnic „istnienia”. Szczególną uwagę poświęcam takim dziedzinom wiedzy jak święta geometria, cymantyka, nauki wschodu, oneironautyka, szamanizm, psychologia, ekologia. Moim obecnym celem jest przekazanie ludziom, w zrozumiały sposób, jak najwięcej wiedzy praktycznej, z zakresu tematów, które ze mną rezonują.
Więcej o Basi na: www.echomasaz.pl

Tomasz Gruba

Tomasz Gruba Organizator licznych wydarzeń, wykładów i szkoleń mających na celu podnosić jakość ludzkiego życia. Wiceprezes Fundacji Ogród Kreacji. Podczas swojej działalności współorganizowałem min. Festiwale Filmów Kontrowersyjnych ( ffk.org.pl ), Konwenty Wiedzy Alternatywnej ( konwent.fraktalna.pl ), konferencję enteogeniczną, warsztaty świadomego śnienia, warsztaty pracy z relacjami międzyludzkimi, cykle spotkań Nasiona Wiedzy. Kieruje się dewizą, że wiedza to największy skarb jakim możemy się dzielić. Już od młodzieńczych lat bardzo interesowała mnie natura egzystencji. Dość wcześnie zainteresowałem się takimi naukami jak fizyka kwantowa, astronomia i filozofia. Obecnie interesują mnie także zagadnienia związane z poznawaniem ludzkiego potencjału i odkrywaniem tajemnic „istnienia”. Szczególną uwagę poświęcam takim dziedzinom wiedzy jak święta geometria, cymantyka, nauki wschodu, oneironautyka, szamanizm, psychologia, ekologia. Moim obecnym celem jest przekazanie ludziom, w zrozumiały sposób, jak najwięcej wiedzy praktycznej, z zakresu tematów, które ze mną rezonują.

Michał Piechowicz

Od 16 lat zawodowo jestem związany z instytucjami finansowymi.
Pracowałem na różnych stanowiskach w szeregu banków oraz firm ubezpieczeniowych oferując swoim klientom przez lata topowe produktyfinansowe.
    W swojej przygodzie managerskiej w pracy z doradcami wykorzystywałem wiedzę związaną z numerologią, astrologią, psychologią, aby w jak największym stopniu wesprzeć osoby, z którymi współpracowałem. Nigdy nie traktowałem osoby z mojego zespołu  jako podwładnych i hołdowałem
zasadzie 3xW Wymagałem poprzez Wspieranie i Współpracę. Ku zaskoczeniu wielu niedowiarków taki model współpracy przynosił wymierne efekty i taki sposób kierowania zespołem spowodował, że byliśmy
w Topie zespołów w Polsce.
    Po tych wyjątkowych doświadczeniach postanowiłem te zasady wypromować poprzez platformę dystrybucyjną Wymiary Biznesu. Propaguję współpracę pomiędzy ludźmi. Propaguje partnerskie zasady
współpracy i stosowania etyki w biznesie. Dlatego też zainspirowany książką "Diamentowe ostrze", wybrałem  8 zasad stosowanych przez mnichów buddyjskich i zaadaptowałem do Swojego projektu. Celem moim jest stworzenie wspaniałej grupy ludzi wspierającej się zarówno w biznesie
jaki i w życiu prywatnym, którzy są suwerenni, ale zintegrowani.
    Wymiary Biznesu to projekt biznesowy nowej ery, który traktuje pieniądz z wyjątkowym szacunkiem jako sposób realizacji naszych marzeń. Uczy nas konsekwencji naszych czynów. W wyjątkowy sposób okazuje nam ,czy dbamy o innych.
Jestem przekonany, że era tzw. wyścigu szczurów mija bezpowrotnie, a symptomy zmian dostrzegam codziennie. Ludzie odkrywają zapomniane wartości, które charakteryzują nas jako człowieka. W mojej opinii nadchodzi era ludzi, ja ich nazywam, "inżynier-budda". Z jednej strony ludzi wspaniale potrafiących operować pieniądzem, znających się na budowaniu biznesu i stosujących praktyczne umiejętności w życiu i w biznesie przy jednoczesnym przestrzeganiu praw kosmosu, czyli zasady przyczyny i skutku, kreacji, empatii itd. Ponieważ cała ludzkość dąży do równowagi w każdym aspekcie naszego życia.
    Moim mottem to: "zdrowe finanse, zdrowe życie to zdrowy duch. Dlatego też portal pokazuje różne możliwości zarabiania i pomnażania pieniędzy oraz różne sposoby leczenia naszego organizmu oraz utrzymywaniu go w zdrowiu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te dziedziny nie można połączyć. Jednakże to ludzie łączą się i współpracują, a nie dziedziny i w ten sposób budujemy nową erę, lepszy świat.

Przemek Saleta

sportowiec, trener

Sportowiec, komentator, człowiek mediów. Urodzony we Wrocławiu, wychowany w Bystrzycy Kłodzkiej, od lat mieszkający w Warszawie. Walczył w boksie, kick-boxingu, K-1 i MMA. Jego największymi sportowymi sukcesami było mistrzostwo świata w kick-boxingu i mistrzostwo Europy w boksie. Zagrał w kilkunastu filmach, prowadził wiele programów telewizyjnych, był redaktorem naczelnym magazynu dla mężczyzn, prowadzi wykłady motywacyjne dla firm. Zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz transplantologii, aktualnie zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia.

Wiktor Gołuszko

artysta, mentor, bloger

Wiktor Gołuszko (Wiktor Go) jest poetą, pisarzem, tłumaczem, blogerem, kompozytorem, wykładowcą, twórcą autorskiego cyklu semi­nariów rozwoju kreatywności, mentorem, doradcą ds. rozwoju potencjału twórczego, założycielem i dyrektorem Co-Evolution Institute. Publikował między innymi w Zeszytach Literackich, w Nieregularnym Piśmie Kulturalnym Kwartalnik, Neurokulturze. Jego wiersz: "Ostatnia Wieczerza" wszedł w skład antologii poezji polskiej poświęconej Beethovenowi, która znalazła się w biografii kompozytora zatytułowanej: "Beethoven – Próba Portretu Ducho­wego" autorstwa Adama Czartkowskiego. Na początku lat osiemdziesiątych osiedlił się we Francji, gdzie poświęcił się zgłębianiu zagadnienia istoty procesu twórczego. W tym celu podjął wielokierunkowe kształcenie w zakresie metod samorozwoju takich jak: Voice Dialog, masaż metamorficzny, rebirthing, medytacja taoistyczna i inne. Szkolił się między innymi u Mantaka Chia, Juana Li, Roberta Stambolieva, Gastona St. Pierre, Leonarda Orra, Sondry Ray, Boba Mandela, Ronalda Fuchsa, Diany Roberts, Petera i Eileen Caddy (założycieli wspólnoty Findhorn), Neala D. Walsha, Anne Pierard, Anthony Robbinsa, Martina Brofmana, Gregga Bradena. Od ponad dwudziestu lat prowadzi w Europie warsztaty samorozwoju. Kamieniem węgielnym jego pracy trenerskiej jest: odkrywanie talentów i misji (życiowego celu, powołania), tym samym pomoc uczestnikom warsztatów w wykrzesaniu z siebie iskry geniuszu, by żyli z ogniem i pasją. dla firm i organizacji: innowacyjny cykl szkoleń Synergic Team - sztuki zarządzania zmianą opartej na misji, wartościach i mistrzostwie osobistym. Pracując jako wykładowca i trener w Studium Astropsychologii czy Instytucie Psychologii Stosowanej wykształcił liczne grono studentów; w jego szkoleniu on-line na temat życiowej misji na portalu psychologicznym Plasterek.pl wzięło udział ponad 700 uczestników. Obecnie artysta ukończył pracę nad misterium: "Hieros Gamos" - sztuką z pogranicza poezji i teatru, do której skomponował również muzykę. W najbliższych planach między innymi: napisanie książki o życiowej Misji, wystawienie i wydanie misterium oraz realizacja płyty z muzyką i poezją z "Hieros Gamos".

Bogdan Oś

wizjoner

Wizjoner procesów społecznych,  psycholog, terapeuta, trener rozwoju osobistego, animator i badacz procesów społecznych (socjokreacja, partycypacja społeczna), współtwórca i współwłaściciel firmy Deep Power oraz Human Diamond  http://humandiamond.pl
Twórca i wieloletni prezes Stowarzyszenia „Akademia Wspierania Rozwoju Człowieka”.
Pomysłodawca i twórca Genius Institiute http://www.geniusinstitute.pl
Studia i praktyka Psychologii Zorientowanej na Proces prężnie rozwijającego się holistycznego kierunku psychologii i psychoterapii (warsztaty, seminaria, procesy grupowe, superwizje) Arnold Mindell, Amy Mindell, Max Schupbach, Elen Schupbach, Lane Arye, Conor McKenna, Clarre Hill, Barbara Zust, Pierre Mourine, Robert King, Jane Dworkin, Arlene i Jean Claude Audergon, Sonja Straub, Bogna Szymkiewicz, Tomasz Teodorczyk  (USA, Szwajcaria, Francja, Szkocja, Polska)
Studia i seminaria z psychologii Carla Gustava Junga (Klub Jungowski, prof. Jerzy Prokopiuk, prof. Krzysztof Mourin, prof. Andrzej Wierciński) – procesy społeczne i kulturowe w ujęciu archetypalnym, holistyczny rozwój osobowości człowieka i organizacji społecznych
Prowadzenie warsztatów i szkoleń (rozwiązywanie problemów, kultura organizacyjna) dla firm oraz społeczności w Polsce (m.in. Nationale Nederlan den, Zakłady Tytoniowe w Krakowie (Philip Morris), Partners, Invenio, OVB, Dreamtec, Earth Power International, współpraca z AlterModus, społeczność Wolna Szkoła Waldorfska w Bielsku-Białej) i wiele innych.
Współuczestnictwo w realizacji partnerskich projektów społecznych (Inkubator Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Kreatywności Obywatelskiej w Bielsku-Białej) Europejski Fundusz Społeczny i Fundusze Norweskie. Uczestnictwo w projekcie CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach
Współpraca z samorządami, przedstawicielami biznesu (BCC), uczelniami, mediami, ośrodkami kultury i edukacji, organizacjami pozarządowymi (NGO) w Polsce (badania naukowe, debaty, konferencje, festiwale nauki i sztuki, seminaria, warsztaty, wykłady, szkolenia), projekty partnerskie i społecznościowe.
Pasja socjokreacji (inspiracja i współpraca), zainteresowania naukowym podłożem procesów rozwoju człowieka, organizacji i społeczności (antropologia, psychologia, socjologia, filozofia, biologia, fizyka, systemy, organizacja, komunikacja), budowanie zespołów i radość ze współpracy z ludźmi. Odkrywanie geniusza w jednostkach, grupach i społecznościach.

Ewa May

LFT Founder - Master Coach

Twórczyni metody LFT Life Field Therapy, czyli Uzdrawianie w Polu Życia. LFT Master Coach, NLP life coach, hipnoterapeutka, doradca życiowy, duchowa uzdrowicielka, inspiratorka rozwoju osobistego. Na stałe mieszka w Australii. Co roku latem prowadzi szkolenia i warsztaty w Polsce.

Anna Ryczek

instruktorka metody oddechowej Butejki

mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Buteyko i praktyk thai yoga massage. Anna już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Buteyko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Dzięki metodzie Buteyko poradziła sobie z przestymulowanym układem nerwowym, którego przyczyna leżała w nadmiernym oddychaniu. Zafascynowana tym sposobem pracy z oddechem uzyskała dyplom instruktora metody Buteyko w klinice Patricka McKeown. Jest tłumaczką i wydawcą pierwszych książek na temat metody Buteyko w Polsce pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Anna zajmuje się również aerial jogą, mindfulness, partner jogą, thai yoga massage oraz gimnastyką cyrkową. Prowadziła zajęcia i warsztaty w wielu krajach, między innymi w Polsce, Irlandii, Hiszpanii i Kambodży. Zaprasza na grupowe i indywidualne treningi oddechowe, które łączą w sobie metodę Buteyko z pranajamą (jogicznymi praktykami oddechowymi), praktyką uważności oraz relaksacją. Wierzy, że dzięki świadomej pracy z oddechem, ciałem i umysłem każdy może odkryć w sobie niewyczerpany potencjał zdrowia i energii.

Barbara Styczeń

propagatorka permakultury

Od 17 lat na własnym siedlisku, przestrzeń ptasich łąk otoczona lubuskimi lasami i leśnymi jeziorkami. Zaadaptowana obora na dom i wieloletni proces uwalniania od sklepów doprowadził mnie do wolności od miasta i dzielenia się radością życia.

Podróżniczka od dziecka, francuskojęzyczna, każde miejsce jak w domu, inspiracje i niezależność zbudowały moje własne doświadczenie. Podążam za własną intuicją i mądrością życiową. Wyprawy do Indii wprowadziły mnie w świat starożytnej ajurwedy i tradycji życia, które wykorzystuję na co dzień co skutkuje permanentnym stanem zdrowia.

Jestem fundatorem Fundacji SEWA poprzez którą realizujemy działania kształtujące świadomość ekologiczną i zdrowy tryb życia oraz odżywiania się wśród ogółu społeczności.

Agnieszka Lidia Senko

terapeutka odnowy komórkowej i mentalnej

Terapeutka odnowy komórkowej i mentalnej Właścicielka firmy Klucz do zdrowia Konsultant Medycyny komórkowej I i II stopnia Członek Polskiej Akademii Zdrowia W moją pracę terapeuty wkładam całą moją wiedzę i doświadczenie, czując misję pomagania ludziom w odzyskaniu zdrowia. Na co dzień dostrzegam ilu ludzi ze względu na brak wiedzy i zapracowanie cierpi na wiele chorób, ile rodzin zmaga się z ciągłymi infekcjami swoich dzieci, czując bezradność przy podawanym kolejnym antybiotyku, który niszczy odporność i odkłada się w organizmie, powodując kolejne jednostki chorobowe. Edukuję jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, które zabierają zdrowie i życie coraz młodszym osobom. Profilaktyką jest dla mnie nie wczesne wykrywanie chorób, ale zapobieganie im. Moje terapie skierowane są do osób, które świadomie chcą wpływać na swoje zdrowie, są otwarte na wiedzę i zmianę złych nawyków. Niezależnie od tego, czy jesteś zapracowanym, zestresowanym przedsiębiorcą, osobą pracującą, czy rodzicem zatroskanym o zdrowie i przyszłość swoich dzieci, pracujemy tak, abyś dostosowując się do swojego stylu życia i pracy, mógł cieszyć się dobrym zdrowiem, energią i radością życia przez wiele lat. Pracując z klientem staramy się wyeliminować przyczyny chorób, które również w formie przekonań (często tych nieuświadomionych) i nawyków utknęły w Twojej podświadomości. Wspieram w tym, dla niektórych, trudnym procesie. W pracy korzystam z wiedzy austriackiej Szkoły BnR, Medycyny komórkowej, Totalnej biologii, Nowej Medycyny germańskiej. Holistyczna praca z człowiekiem to praca na trzech poziomach: ciała, umysłu i duszy. Po badaniu klienci dostają ode mnie również zalecenia żywieniowe, zalecenia dotyczące detoksu organizmu i uzupełnienia niedoborów. „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Kamil Lizurej

trener mentalny i personalny, certyfikowany coach i mówca

Na codzień pomaga sportowcom, managerom, przedsiębiorcom i każdemu kto chce się rozwijać, zrozumieć swoją psychikę i dzięki treningowi mentalnemu wykorzystywać ją na swoją korzyść. Uzależniony od ciągłego rozwoju robi wszystko, aby ludzie, którzy z nim pracują stawali się lepszymi wersjami siebie każdego dnia. Wierzy, że każdy zasługuje na to, aby być szczęśliwym człowiekiem, a szczęście to nie cel, lecz droga sama w sobie.

Wystąpili u nas:

Janusz Arrasz

promotor zdrowia

Janusz Arrasz

promotor zdrowia

Piotr Bielski

jogin śmiechu

Piotr Bielski

jogin śmiechu

Monika Ptak

praktyk ajurwedyjski

Monika Ptak

praktyk ajurwedyjski

Paweł Gutral

nauczyciel medytacji

Paweł Gutral

nauczyciel medytacji

Anna Haracz

nauczycielka jogi

Anna Haracz

nauczycielka jogi

Piotr Kmieć

specjalista TB

Piotr Kmieć

specjalista TB

Bożena Kropka

dietoterapeutka

Bożena Kropka

dietoterapeutka

Dominika Radwańska

terapeutka holistyczna

Dominika Radwańska

terapeutka holistyczna

Agnieszka Głuszczyńska

coach holistyczny

Agnieszka Głuszczyńska

coach holistyczny

Kamil Andrzej Mróz

Coach & trener rozwoju osobistego, spontaniczny tancerz.

Kamil Andrzej Mróz

Coach & trener rozwoju osobistego, spontaniczny tancerz.

Adam Zabłocki

psychoterapeuta, artysta

Adam Zabłocki

psychoterapeuta, artysta

Wioletta Wasiura

trener i coach holistyczny

Wioletta Wasiura

trener i coach holistyczny

Zofia Nieścior

praktyk i trener Dwupunktu

Zofia Nieścior

praktyk i trener Dwupunktu

Basia Pączkowska

muzykoterapeuta

Basia Pączkowska

muzykoterapeuta

Tomasz Gruba

Tomasz Gruba

Michał Piechowicz

Michał Piechowicz

Przemek Saleta

sportowiec, trener

Przemek Saleta

sportowiec, trener

Wiktor Gołuszko

artysta, mentor, bloger

Wiktor Gołuszko

artysta, mentor, bloger

Bogdan Oś

wizjoner

Bogdan Oś

wizjoner

Ewa May

LFT Founder - Master Coach

Ewa May

LFT Founder - Master Coach

Anna Ryczek

instruktorka metody oddechowej Butejki

Anna Ryczek

instruktorka metody oddechowej Butejki

Barbara Styczeń

propagatorka permakultury

Barbara Styczeń

propagatorka permakultury

Agnieszka Lidia Senko

terapeutka odnowy komórkowej i mentalnej

Agnieszka Lidia Senko

terapeutka odnowy komórkowej i mentalnej

Kamil Lizurej

trener mentalny i personalny, certyfikowany coach i mówca

Kamil Lizurej

trener mentalny i personalny, certyfikowany coach i mówca