WYBIERAM WOLNOSC - WIOLETTA WASIURA

WYBIERAM WOLNOŚĆ

UWOLNIENIE OD WSTYDU, WINY I ZAZDROŚCI

3 BEZPŁATNE WEBINARY

Wioletta Wasiura

gość

Ten webinar jest bezpłatny dzięki wsparciu Patronów; jeśli chcesz przekazać jakiekolwiek donację lub dołączyć do grona patronów to wejdź na tę stronę >>

Paweł Dempc

organizator

UWOLNIENIE OD WSTYDU, WINY I ZAZDROŚCI


SPOTKANIE PIERWSZE

Jeśli zainteresował Cię temat wstydu, to możliwe, że jesteś już gotowy i potrzebujesz uwolnić się od czegoś konkretnego. 

Być może, jesteś na etapie przygotowywania się do uwolnienia i ciekawi Cię, czy znajdziesz tu coś wartościowego dla siebie. Możliwe, że tak jak ja, jesteś w procesie uwalniania, transformacji i chcesz poznać kogoś, kto jest w podobnej sytuacji życiowej. 

Ważne, że jesteś i możesz zrobić jeszcze jeden krok, ku wewnętrznej WOLNOŚCI. 

Możesz, ją świadomie wybrać i mocą swojej wolnej woli rozwijać. 

Wybór, o którym mowa, to świadoma praca własna, doprowadzająca do uczucia ulgi, stanu radości i poczucia bezpieczeństwa. 

W czasie warsztatu, podzielę się z Tobą wiedzą, doświadczeniem i metodą, która pomogła mi wyzwolić się z mojego prywatnego lochu wstydu. To czego się wstydzimy z czasem zamienia się w sekret. Dobrze wiesz, że stanie na jego straży kosztuje mnóstwo energii. 

Czego wstydzimy się jako ludzie? Nie ma tematu, który może być czysty od tego uczucia. 

Wstyd to stan świadomości w jaki weszliśmy w chwili gdy pisał się konkretny fragment naszej historii. Aby poradzić sobie ze złością lub z lękiem przed społecznym odrzuceniem, wybraliśmy lżejszą i łatwiejszą do strawienia emocję. Wybierając wstyd ustanowiliśmy w ten sposób strategię na ochronę naszej godnośCI.

Wstydzimy się bycia ofiarą przemocy, nadużyć seksualnych, wyłudzeń, szantażów tak samo jak wstydzimy się bycia tymi, którzy krzywdzili, nadużywali, szantażowali, manipulowali. 

Wstydzimy się zadawania innym lub odbierania bólu fizycznego i psychicznego. 

Wstydzimy się braku wykształcenia i zbyt wielu dyplomów naukowych. 

Wstydzimy się biedy i wstydzimy się posiadania pieniędzy, zarówno tych na które musieliśmy ciężko pracować i tych na, które nie musieliśmy pracować w ogóle. Wstydzimy się… możesz dopisać tu swoje opowiadanie. 

Wiem, jak działa iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa, wypływające z tworzenia i utrzymywania sekretów. Przeszłam przez bramę wstydu, poznałam mechanizm i przyczyny jego powstawania. Nie jestem od tego wszystkiego oddzielona, jestem świadoma, przewiduję zdarzenia, uwalniam pojawiające się wstydy i nie pozwalam by cokolwiek zamknęło mnie ponownie w niewoli. Podczas webinaru poznasz moją strategię podpartą doświadczeniem i wiedzą z psychologii. 

UWOLNIENIE OD WSTYDU

W CZASIE WEBINARU:

poznasz konkretną i skuteczną metodę, która pozwoliła mi uwolnić się od wstydu

uświadomisz sobie, jakie potrzeby psychiczne wspierają mechanizm wstydu

dowiesz się, jak działa mechanizm wstydu i jak rozpoznawać go na wstępnym etapie

rozpoznasz własne tematy owiane wstydem i jeśli zdecydujesz, rozpoczniesz proces uwolnienia

zbadasz z jakiego poziomu pochodzi twój wstyd: personalnego, rodzinnego, społecznego, kulturowego

poznasz, zrozumiesz i zaprzyjaźnisz się ze wstydem

SPOTKANIE DRUGIE

Poczucie winy i wyrzuty sumienia to bardzo szkodliwe stany, blokujące naszą kreatywną, spontaniczną i radosną naturę. 

Zakłócenia w poczuciu własnej wartości i branie odpowiedzialności za cudze uczucia oraz emocje, doprowadzają nas do staniu gdzie czujemy się winni. Winni cudzego niezadowolenia. Winni cudzego niespełnionego życia. Winni wojen, kłótni i cierpienia. 

No właśnie, czy wiemy czym jest wina? 

Chcąc zagłuszyć poczucie winy i unikać wyrzutów sumienia trwałam w nieudanych związkach. To była kara, bo wina zawsze potrzebuje kary. Będąc nieszczęśliwą chciałam uchronić kogoś od jeszcze większego cierpienia. Czując się winna z powodu czyjegoś smutku, podejmowałam decyzje niezgodne z własnymi wewnętrznymi potrzebami.

 Wyrzuty sumienia pojawiały się, gdy wybierałam osobiste szczęście i spędzenie czasu na realizowaniu własnych pasji. Poczucie winy pojawiało się także, w czasie przyjacielskiego wypadu do kina, gdy decydowaliśmy się na film, który nie odpowiadał przynajmniej jednej osobie. Było także, gdy w wybranej restauracji nie było dla kogoś ulubionego dania. 

Czułam się bardzo zmęczona tym wszystkim, zaczęłam pracę nad sobą. Dziś, mając szacunek do siebie, mam szacunek dla drugiego człowieka. Dziś mając poczucie odpowiedzialności za własne życie, oddaje innym ludziom odpowiedzialność za ich życie. Kochając siebie, mogę kochać innych ludzi i akceptować wszystko, bez obwiniania się. W czasie warsztatu podzielę się z Tobą swoją wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami.

UWOLNIENIE OD WINY

W CZASIE WEBINARU:

poznasz konkretną i skuteczną metodę, która pozwoliła mi uwolnić się od poczucia winy

uświadomisz sobie, jakie potrzeby psychiczne wspierają mechanizm wchodzenia w wyrzuty sumienia, winę własną i obwinianie innych

rozpoznasz własne tematy, historie i ludzi powiązane z winą i jeśli zdecydujesz, rozpoczniesz proces uwolnienia

zbadasz jakie jakości mogą wypełnić Twoje życie, gdy świadomie zdecydujesz porzucić winę

poznasz, zrozumiesz i zaprzyjaźnisz się z winą

SPOTKANIE TRZECIE

Gorsze od samej zazdrości jest, udawanie, że to uczucie jest nam obce. Bywałam zazdrosna o wiele rzeczy, ludzi, zdarzenia o całe cudze życia. Cudze sukcesy a czasem nawet trudności poprzez, które skupiali na sobie uwagę. Energia zazdrości pustoszyła moje poczucie własnej wartości. 

Potrzebowałam zmienić swoje życie. Męczyło mnie to. Byłam zmotywowana, wiedziałam, że skoro okiełznałam winę i wstyd, to mogę też popracować z zazdrością. Słuchałam ludzi, którzy wyzwolili się z tego stanu i uwierzyłam, że można. 


Dziś sama mówię innym, że można żyć poza stanem zazdrości. Uważam, że jak z każdym innym stanem, o którym rozmawiamy w serii WYBIERAM WOLNOŚĆ, kluczem jest rozpoznanie, zaakceptowanie i świadome uwolnienie poprzez zintegrowanie tej jakości w naszej psychice.

UWOLNIENIE OD ZAZDROŚCI

W CZASIE WEBINARU:

poznasz konkretną i skuteczną metodę, która pozwoliła mi uwolnić się od poczucia zazdrości

uświadomisz sobie mechanizm powstawania zazdrości i skutki jakie wywołuje w psychice i ciele

uświadomisz sobie, w jakim obszarze Twojego życia wzbudza się najczęściej zazdrość

rozpoznasz własne tematy, historie i ludzi powiązane z zazdrością i jeśli zdecydujesz, rozpoczniesz proces uwolnienia

poznasz, zrozumiesz i zaprzyjaźnisz się z zazdrością

Wioletta Wasiura 

Witam Cię ciepło w swoim sercu! 

Realizuje się jako Trener i Coach. Specjalizuje się w psychologii sukcesu, pozytywnym myśleniu a także procesach związanych ze świadomym wyrażaniem siebie, bez lęku i z otwartą postawą do świata. 

Pomagam ludziom pokochać siebie i wieść satysfakcjonujące życie w każdej sferze. Wspieram organizacje w podnoszeniu skuteczność i osiąganiu przewagi konkurencyjnej, kierując uwagę na indywidualność i wyjątkowość pracowników. 

Studia na kierunkach: Doradztwo Zawodowe, Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Psychologia i Coaching stanowią uzupełnienie do bogatego doświadczenia zawodowego i życiowego. W swojej pracy łączę zachodnie techniki pracy z umysłem ze wschodnimi technikami medytacji, pracy z ciałem, pracy z głębią naszej natury odwołującą się do emocji, uczuć i do świadomości. 

Jestem marzycielką i idealistką rozwijającą wiele ról społecznych i wciąż poszerzającą granice swojej osobowości. Filozofię swojego życia opisuje w tym zdaniu „Rozpoznając KIM JESTEŚMY w swojej naturze, akceptując KIM SIĘ STALIŚMY w swojej istocie, możemy dokonać AKTUALIZACJI wartości, przekonań, postaw i zachowań, by w pełni cieszyć się życiem jakie sobie wymarzyliśmy!”