TRENING ŚWIADOMEGO ŻYCIA 

POCZĄTEK


KAMIL ANDRZEJ MRÓZ I AGNIESZKA ENGEL


Ten webinar jest bezpłatny dzięki wsparciu Patronów; jeśli chcesz przekazać jakiekolwiek donację lub dołączyć do grona patronów to wejdź na tę stronę >>

Witaj przyjacielu na drodze.

Jeżeli to czytasz, to być może mamy sobie coś do przekazania. Pozwól, że my zaczniemy. Czy tego chcesz, czy nie, jesteś w ciągłym procesie zmiany. To „czym nie jesteś” usilnie próbuje przekroczyć „granicę Twojej osobowości”. Jeżeli w tym momencie brzmi to dość abstrakcyjnie, bądź spokojny, jest to proste, jak samo życie.

Początek świadomego życia zaczyna się zawsze obecnie, w teraźniejszości. Kim jestem? Jakie role odgrywam? Z czym się utożsamiam? Co wydarza się w moim ciele? Co jest prawdą o mnie w danym, wydarzającym się dokładnie w tej chwili momencie?

Z tą podstawową świadomością i czujnością możesz wyruszyć dalej, badając to, co wydarza się wokół Ciebie. Każda znacząca osoba, którą spotykasz na swojej drodze, każdy sen, który utknął Ci w pamięci, każdy sygnał z ciała, wszystko, co Cię spotyka w świecie i Twoim wnętrzu niesie ważne informacje, wskazówki.

Przykładowo, wyobraź sobie miłego i spokojnego mężczyznę. Od pewnego czasu męczą go niepokojące sny. Śnią mu się nagłe i potężne erupcje wulkanów. W drodze do pracy przydarzyła mu się stłuczka samochodowa, nic poważnego, jednak wywołało to spore zamieszanie i silne emocje. W pracy nie dawał mu spokoju pulsujący ból głowy. Po tym wszystkim wrócił do domu i mimo braku żadnego konkretnego powodu wdał się ze swoją małżonką w sprzeczkę.

Na pewno intuicyjnie czujesz, co łączy te wszystkie doświadczenia. Jaka energia kryję się pod snami, zdarzeniem w świecie, symptomem i relacji tego przykładowego mężczyzny. To, czego szukasz, to esencja, głębokie znaczenie, ukryte pod powierzchnią doświadczeń. To ona właśnie niesie ważną informację, wysłuchanie jej i wprowadzenie do swojego życia powoduje naturalny rozwój.

Zapomnij o sztucznym programowaniu się na wizję sukcesu, powstałą z niskich pobudek Twojego ego. To samo życie pokazuje Ci najważniejszy kierunek! Dokładnie wskazuje Ci, gdzie jest potrzebna praca, jakie energie i postawy są najbardziej potrzebne.

NA WEBINARZE

Czego konkretnie doświadczysz podczas warsztatu: 

  • poznasz podstawowe założenia psychologii zorientowanej na proces
  • dowiesz się, jak konkretnie odnoszą się one do Twojego życia
  • uświadomisz sobie, gdzie jesteś w swoim procesie
  • zbadasz jakie informacje i energie docierają do Ciebie
  • rozwiniesz i zrozumiesz esencje, stojącą za najważniejszą z nich
  •  z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy wątpliwości.


Agnieszka Maria Engel

Coach i Trener Rozwoju osobistego. Tłumaczka i nauczycielka. Pisarka. Poetka. Spontaniczna tancerka i śpiewaczka. Zakochana w życiu, zakochana w ludziach, zakochana w swojej pracy nieustająca poszukiwaczka Równowagi. Podobno niestety idealistka. Kobieta. Człowiek.

"W mojej pracy najważniejszy jest człowiek, bo każdy z nas ma w sobie wszystkie odpowiedzi i rozwiązania, a zadaniem coacha jest pomóc mu je odnaleźć. Uważam, że często za naszymi słabościami ukryta jest nasza największa siła."

Prowadzący

Kamil Andrzej Mróz. 

Coach & trener rozwoju osobistego, lider „Społeczności Rozwoju Trójmiasto”, spontaniczny tancerz.

 Kamil znany jest ze swoich niekonwencjonalnych metod, ludzie przychodzą do niego po głębokie procesy, po zmianę. W swojej pracy wykorzystuje połączenie między ciałem a umysłem, często powtarza, że każdy ruch ukrywa głębokie znaczenie, a eksploracja i praca z ciałem prowadzą do prawdziwego zrozumienia siebie.

Uważa, że każdy problem zawiera w sobie rozwiązanie, a kłopoty i trudności są ważnymi wskazówkami w procesie rozwojowym jednostki.

Paweł Dempc - twórca projektu mindbodyspirit.pl skupiającego specjalstów zdrowego stylu życia w pojęciu holistycznym. 

Projekt założyłem aby uświadamiać ludzi że patrzenie na zdrowie tylko z perspetywy ciała jest utopią. Swery duchowe, emocjonalne, energetyczne naszej istoty są równie ważne jak ciało. Bagatelizowanie ich prowadzi często do ciężkich chorób ciała fizycznego . Bliska mi jest medycyna dalekowschodnia, która już od tysięcy lat zwraca uwagę na energetykę człowieka, jego sferę duchową oraz wzjemne ich przenikanie. 

Bardzo ważnym aspektem jest także równowaga w każdej z tych sfer. Zaniedbanie ciała (złe odzywianie i ruch) prowadzi w konsekwencji do zaburzeń emocjonalnych i chorób psychicznych z kolei problemy natury psychicznej (nerwice, złe relacje, brak uważności) są często przyczyną chorób fizycznych (układ pokarmowy, choroby autoagresji, zaburzenia hormonalne). 

Do projektu zapraszam ludzi , którzy w sposób bezpośredni lub pośredni wpłynęli na moją ścieżkę życiową zdrowia psychicznego, duchowego i fizycznego.

Organizator