Listopad 18, 2016 at 1:50 pm

Totalna Biologia – rozmowa z Piotrem Kmieciem

Totalna Biologia – rozmowa z Piotrem Kmieciem

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że aby być zdrowym nie wystarczy zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i dbać o rozwój duchowy. Przyczynami chorób często są nieuwolnione emocje, stres lub konflikty wewnętrzne, których nie możemy sami rozwiązać…

Na ten temat mówi nam wiele psychosomatyka, czyli nauka zajmująca się wpływem czynników psychicznych na organizm człowieka.

A czy można pójść krok dalej, jak najbardziej – tutaj pojawia się Totalna Biologia wywodząca się z Nowej Medycyny Germańskiej, której twórcą jest dr med. Ryke Geerd Hammer.

Temat Totalnej Biologii przybliży nam na najbliższym webinarze Piotr Kmieć – specjalista, prowadzący od kilku lat konsultacje w wyniku których pomógł już wielu ludziom wyjść z pozornie beznadziejnych sytuacji życiowych.

Przed webinarem, który odbędzie się już 23 listopada 2016 o godz. 20:00, pozwoliłem sobie zadać kilka pytań Piotrowi aby przybliżyć wam ten temat.

piotr-kmiec-baner

 

Paweł Dempc: Witaj Piotrze, to miło że zdecydowałeś się wystąpić na naszym webinarze. Wiem, że nie afiszujesz się ze swoją działalnością, twierdzisz że potrzebujący ludzie i tak Ciebie znajdą. Powiedz proszę na początek w kilku zdaniach czym jest Totalna Biologia, czy różny się czymś od NM Germańskiej ?

Piotr Kmieć: Totalna Biologia bazuje na Medycynie Germańskiej, jest jej głównym rdzeniem. Sama MG obejmuje znaczenie konfliktów i ich wpływ na nasz organizm. Pomaga określić skąd wzięła się dana choroba, jaki stres ją spowodował.

Totalna Biologa idzie o parę kroków dalej. Daje nam informację o wpływie naszych przodków na nasze życie, pochodzenie konfliktów i stresu z drzewa genealogicznego. Okazuje się, że nasze emocje i wzorce zachowań pochodzą nie tylko z naszego życia, ale również z doświadczeń przodków.

Kolejnym elementem są cykle, w których żyjemy. Wydarzenia w naszym życiu pojawiają się cyklicznie i wracają do nas po określonym czasie, jeśli nie zrobimy z nimi porządku.

Stosując TB bierzemy również pod uwagę czynniki środowiskowe i symbole, którymi się otaczamy. Obejmuje również elementy kabały i Medycyny Chińskiej. Pomaga nam zrozumieć np. jak dane słowa na nas oddziałują. Idzie dalej niż MG biorąc pod uwagę fakt, że nie jesteśmy tylko materialnym bytem, który pojawia się i znika, ale zmusza nas do spojrzenia na nasze życie jak na przejawianie się istoty duchowej posiadającej swoją historię.

Paweł : Wg TB istnieje teza, iż choroby kreuje nasz mózg co ma na celu nam pomóc. Dlaczego w takim razie tak wiele ludzi umiera od chorób? Przecież podstawowa funkcją naszego mózgu to zmysł przetrwania i przeżycia jak najdłużej…

Piotr: Choroba to nie tyle najlepsze rozwiązanie mózgu na przetrwanie. Jest to oznaka witalności i PRÓBY rozwiązania przez nasz mózg danego konfliktu, jeśli sobie z nim nie radzimy. Jeśli długo żyjemy w danym stresie nasze ciało stara się nam pomóc czerpiąc wiedzę z ewolucji, doświadczeń gatunku.

Nie zawsze jednak jest to pomocne. Jeśli przekroczymy bezpieczny limit stresu, wtedy pojawiają się problemy. Długotrwały konflikt potrafi nas wyniszczyć, a wtedy nawet po rozwiązaniu problemu, ciało nie jest już w stanie wrócić do punktu wyjściowego.

Paweł: W takiem razie być może stosujemy złe metody leczenia chorób. Czy według Ciebie cała medycyna akademicka nie ma większego sensu biorąc pod uwagę przyczyny powstawania chorób i ich leczenia według TB?

Piotr: Nie. Uważam, że medycyna akademicka jest bardzo pomocna. Pomaga nam przetrwać w sytuacjach, które dawniej były nie do obejścia. Silne infekcje wirusowe też mogą nas wykończyć. Czasami naprawdę warto sięgnąć po antybiotyk czy leczenie konwencjonalne. Jest to niestety bardzo nadużywane w obecnych czasach.

Kolejną zaletą medycyny akademickiej jest medycyna ratunkowa. Chyba nigdy nie byliśmy w stanie pomagać ludziom w tak tragicznych stanach jak wypadki samochodowe, utrata kończyny czy skomplikowane złamania. Dziś jesteśmy w stanie przywrócić funkcję w ręce, która została odcięta. Dawniej było to niemożliwe.

Niestety często zapominamy o tym, że nie tylko medycyna akademicka może nam pomóc. Zapominamy o leczniczych właściwościach ziół, odpowiedniej diecie i psychosomatyce. Często łatwiej łyknąć tabletkę, ale ona nie rozwiązuje problemu, działa jedynie objawowo.

Trzeba znaleźć w tym wszystkim równowagę i być ostrożnym żeby nie przesadzić w żadną stronę.

Totalna Biologia nie pomoże nam w odbudowaniu nowej ręki, a tabletka nie rozwiąże naszych problemów emocjonalnych.

Paweł: Czy znając przyczyny powstawania chorób możemy w jakiś sposób ich unikać lub z przyspieszeniem wiedzieć że czeka nas taka reakcja organizmu?

Piotr: Tak. Znając zasady MG i TB możemy zapobiegać wielu chorobom, namierzyć stres i konflikt zanim przejdzie on na poziom nieświadomy i przejawi się w formie choroby. Przede wszystkim należy pracować nad sobą, obserwować i przeżywać świadomie swoje emocje, dopuszczać je, ale nie oddawać im kontroli nad nami. To wymaga praktyki ale jest możliwe. Od wielu lat nie choruję i nie chodzę do lekarzy, po prostu jestem zdrowy i wiem, że mój styl życia ma to na ogromny wpływ.

Paweł: Ok, w takim razie co z profilaktyką i zdrowym stylem życia. Mam tu na myśli zdrowe odżywianie, unikanie chemii w pożywieniu, unikanie nikotyny, uprawianie sportu, medytacja… Czy to nie ma wpływu na nasze zdrowie fizyczne ?

Piotr: Jak najbardziej. Jest to wręcz kluczowe w utrzymaniu naszego zdrowia na wysokim poziomie. Jeśli źle się prowadzimy, niezdrowo odżywiamy, unikamy ruchu i nie dbamy o naszą przestrzeń emocjonalną, wówczas mamy mniej energii, jesteśmy bardziej podatni na stres. O wiele łatwiej popaść w silny konflikt, kiedy mamy mało energii i żyjemy w stresie. Podam przykład:

Pierwszy Pan ma kochającą rodzinę, zdrowo się odżywia, uprawia sport i wie, że może liczyć na bliskich
Drugi Pan żyje samotnie, żywi się głównie pizzą i chipsami, nie wychodzi z domu i nie ma przyjaciół.
Zgadnij kto łatwiej zniesie utratę mieszkania w wyniku pożaru?

Paweł: Na koniec chciałem abyś zaprosił wszystkich naszych czytelników na najbliższy webinar. Czego możemy się spodziewać na spotkaniu? Dlaczego warto tam być ?

Piotr: Na webinarze przedstawię podstawowe zagadnienia Totalnej Biologii, o których pisałem. Wyjaśnię jak powstają choroby i jak możemy im zapobiegać. Podam również informację skąd można czerpać wiedzę i jak praktycznie ją stosować w swoim życiu.

Odpowiem także na żywo na wszelkie pytania słuchaczy związane z TB.

Dziękuję. Zapraszam wszystkich serdecznie na najbliższy webinar, już 23 listopada o 19:00 . Zapisy na stronie: http://www.mindbodyspirit.pl/piotr_kmiec .

 oraz na stronę Piotra: http://totalnabiologia.com.pl

sponsorzy nagród

0 likes
Share: / / /
POLUB NAS NA FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FACEBOOK
Co Cię interesuje ?