Styczeń 10, 2016 at 12:26 am

Jak znaleźć balans..

Jak znaleźć balans..

Witam Cię serdecznie 🙂

To jest pierwszy wpis w projekcie MindBodySpirit.pl

Jeżeli zdążyłeś już wejść w zakładkę „o projekcie” to wiesz już czy się tutaj będzimy zajmować 🙂

Idea mind-body-spirit a w zasadzie kierunek holistycznego rozwoju zdrowia człowieka jest znany od kilkudziesięciu lat. Rozwijał się głównie w Stanach Zjednoczonych, a ostatnimi latami przebija się nieśmiało do Polski.

Myślę, że nie muszę Cię przekonywać jak ważny jest balans/harmonia w życiu i że od tego zależy Twoje zdrowie i szęście w życiu.

Nie zmienia to faktu, że nadmiar informacji i mity krążące wokół zdrowego i szczęśliwego stylu życia często blokują możliwość jakichkolwiek zmian w naszym życiu. Dodatkowo jak już skoncentrujemy się na jednym z filarów zdrowia, na przykład na regularnych ćwiczeniach, to przy okazji zaniedbujemy inne ważne czynniki (odżywianie, relacje, duchowość, finanse…).

Jak znaleść balans w obecnych czasach. Mamy przecież tyle przyziemnych spraw na głowie i gdzie tu znaleść czas na na regularność w sporcie, odżywianiu, medytacji itd… ??

Po pierwsze należy próbować różnych rzeczy i zrobić pierwszy krok. Każdy dzień to kolejna czysta kartka Twojego życia i jedna kartka mniej do końca „Twojej książki”. Nic samo się nie wydarzy bez Twojego działania, więc jak znajdziesz wymówkę dzisiaj to jestem przekonany że podobnie będzie jutro, pojutrze i za tydzień.

Po drugie – czerp wiedzę od praktyków, za którymi oprócz wiedzy stoją efekty i świadectwa uczniów. W dzisiejszych czasach można znaleść dowody na skuteczność czegokolwiek i zanegować prawie każdą ideę czy teorię. Szukaj takich pasjonatów i ekspertów, sprawdzaj czy sami stosują wiedzę którą przekazują i jak przekłada się to na ich życie.

Po trzecie miej otwarty umysł i nie neguj czegoś tylko dlatego, że wydaje Ci się to niedorzeczne. To, że jakaś idea nie jest popularna to wcale nie znaczy, że nie jest wartościowa. Być może pieniądze idą na propagowanie utartych wcześniej schematów i na zmianie nikomu nie zależy…

Po czwarte nie daj sobie wmówić że to jak się czujesz/wyglądasz nie zależy od Ciebie. Są oczywiście przypadki przypadłości genetycznych bądź wad wrodzonych, jednak nie można tego traktować jako główne wytłumaczenie swojego stanu zdrowia/sytuacji. To, że znalazłeś się w tym a nie innym miejscu Twojego życia w 95% zależy wyłącznie od Ciebie – od decyzji które podejmowałeś, z kim przebywasz, co jesz, jaki wygląda Twój typowy dzień/tydzień/miesiąc ? Co więcej, nawet z najbardziej beznadziejnych sytuacji możesz wyjść obronną ręką zmieniając nastawienie.

webinar-mbs

W tym miejscu znajdziesz właśnie takich ludzi, tych którzy nie boją się płynąć pod prąd. Pasjonatów, szaleńców gotowych zmieniać świat. Tych, ktrórzy widzą co złego i co dobrego jest w obecnym nurcie. Potrafiący znaleść prawdziwe zdrowie i szczęście człowieka. Ale także tych, którzy łamią mity i przekonania, obnażają niedorzeczności „szarlatanów” szukających łatwego sposobu na zarobek na chorym człowieku.

Nasz projekt będzie działał na zasadzie otwartego dialogu, w którym eksperci będa występować na żywo na spotkaniach on-line (webinarach), gdzie każdy z uczestników bez względu na miejsce zamieszkania, będzie mógl zadać im pytanie i oczekiwać rzeczowej odpowiedzi.

Zapraszam Cię na nasze spotkania, śledź uważnie naszą stronę. Pisz, komentuj, sugeruj, współpracuj. Jeżeli masz podobny pogląd na świat to dołącz do nas 🙂

icons

0 likes Balans
Share: / / /
POLUB NAS NA FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FACEBOOK
Co Cię interesuje ?