Październik 16, 2016 at 6:03 pm

Holistyczny styl życia – nie mam na to czasu …

Czy równowaga w życiu (odżywianie, sport, relacje, finanse, duchowość, emocje), czyli tzw holistyczny styl życia, to fikcja czy coś nad czym warto pracować?
Czy skupianie się na wszystkim jest możliwe?

Myślę że jest, szczególnie że w obecnych czasach często „przeginamy” z tzw. brakiem czasu.

Czy zdajesz sobie sprawę, że np. Barack Obama ma tyle samo czasu co każdy z nas czyli dokładnie 24 godziny/dobę ?

zegar

Warto czasami zastanowić się ile czasu w ciągu dnia przeznaczamy na „nic nierobienie” lub „pozorowanie” pracy, ewentualnie na angażowanie się w czynności, które może swobodnie zrobić ktoś inny.

Czas wolny, którego podobno nie mamy, wykorzystujemy często na angażowanie się w rzeczy na które nie mamy wpływu (polityka, wydarzenia na świecie) lub oddawaniu się ogłupiającym rozrywkom (TV, kolorowa prasa, plotkowanie, social media).

Proponuję na początek przeanalizowanie swojego tygodnia pod tym kątem. Na początek odejmij od 24godzin czas który spędzasz w pracy/szkole i czas na sen. Pozostały czas to „czas dla Ciebie i rodziny”. Jakby nie liczyć wychodzi zawsze od 5 do 8 godzin … i nawet jak część z nich przeznaczasz na dojazdy, zakupy, porządki to nie wyklucza to zagospodarowanie tych czynności jako praca dla siebie.

Dojazd do pracy to świetny czas na słuchanie audiobooków, czytanie książki lub medytację; zakupy to pole manewru do pracy nad swoim budżetem domowym oraz zdrowym odżywianiem, natomiast porządki to wyśmienity poligon do pracy nag uważnością w życiu codziennym; praca z dzieckiem to świetna nauka cierpliwości i empatii; robienie posiłków to znowu pole do pracy nad zdrowym odżywianiem oraz uważnością… 🙂

Ok, a my tutaj mamy jeszcze około 5 godzin na inne aktywności… I nie mów mi teraz, że nie masz czasu 🙂

0 likes Balans
Share: / / /
POLUB NAS NA FACEBOOK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLUB NAS NA FACEBOOK
Co Cię interesuje ?